Соціальний захист осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції

Станом на 07 вересня  2015 року в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації (далі – управління) зареєстровано 201 сім’ю  (351 особу), які переїхали з тимчасово окупованої території України, з Донецької та Луганської областей. На даний час тимчасово проживають на території району  201 сім’я  (351 особа),  із них: 274 особи  — дорослі  та 77 дітей. Повернулося до місця постійного проживання або виїхали в інші регіони 72 сім’ї     (137  осіб), з них 100 осіб дорослі та 37 дітей та одна особа померла.

В управлінні на обліку перебуває 15 осіб, які отримують різні види державної соціальної допомоги (8-допомогу при народженні дитини, 4-допомогу на дітей одиноким матерям,
1-компенсаційна виплата, як ліквідатор аварії на ЧАЄС, 2 — державна соціальна допомога інвалідам з дитинства).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції» (термін дії довідки шість місяців) видано довідок 169 сім’ям (280 особам), з них: 130 – пенсіонерів, 12 – інвалідів, 84 – особи працездатного віку, 54 — дитини. За продовженням терміну дії довідки до управління звернулось 109 осіб.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» у розмірі 884,0 грн. — для пенсіонерів та дітей, 442,0 грн. — для працездатних осіб. Станом на 07 вересня 2015 року за призначенням вищезазначеної допомоги до управління звернулося 150 сімей (250 осіб). Допомогу виплачено за серпень 2015 року у сумі 88,8 тис. грн. Загальний розмір виплаченої допомоги з початку 2015 року складає 924,78 тис. грн.

Відмовилось від призначення допомоги 18 сімей та 4 сім’ї не мають права на призначення допомоги відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №505 (3 сім’ї придбали будинки на території району, 1 сім’я має депозит більше 10 прожиткових мінімумів).

За сприяння Всеукраїнського благодійного фонду «Дух. Розум. Тіло» та настоятеля Храму преподобного Максима Сповідника протоієрея Жабковського Є.Г. у 2014 році надано благодійну допомогу 11 родинам переселенців, а саме було придбано верхній зимовий одяг для 16 дітей, на загальну суму 8,5 тис. грн. 18 родинам надано речі, які були у використанні.

З метою реалізації проекту Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців, який передбачає надання грошової допомоги найбільш вразливим родинам з числа внутрішньо переміщених управлінням підготовлено документи та виплачено допомогу 13 особам, із них:
2 осіб —  багатодітні матері, 5 — матерів – одиначок та 6 — інвалідів, на загальну суму 63000 грн. Допомога виплачена у повному обсязі 23 грудня 2014 року (в середньому допомога на сім’ю склала приблизно 5 тис. грн.)

Районною комплексною програмою соціального захисту «Турбота» на 2014-2015 роки, затвердженої рішенням районної ради від 31 січня 2014 року №530 надано матеріальну допомогу за 2014 – 2015 роки — 30 особам зазначеної категорії громадян на суму 9800 грн. для вирішення соціально-побутових проблем.

На виконання постанови КМУ від 01 жовтня 2014 року №535 «Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції» районною комісією з розгляду питань надання грошової допомоги постраждалим та внутрішньо переміщеним особам Єрмакову Ф.І. виділено та виплачено одноразову матеріальну допомогу у розмірі 1176грн. На даний час Єрмаков Ф.І. виїхав в Донецьку область.

Протягом 2014 — 2015 року районною організацією Товариства Червоного Хреста України надано 12 наборів теплих речей та побутових товарів (ковдри, рушники, миючі засоби) на загальну суму 6,0 тис. грн. Надано гуманітарну допомогу 54 особам у вигляді одягу, взуття та дитячих іграшок. Відділенням адресної допомоги територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району  надано 12 сім’ям гуманітарну допомогу (одяг, м’який інвентар), 5 сім’ям надано перукарські послуги.

Шість сільських рад (Богданівська, Володимирівська, Казарнянська, Диківська, Дмитрівська, Трепівська) надавали різні види допомог, а саме: гуманітарну, матеріальну, продукти харчування.