Спорт та молодь

 

 

 

Основний показник галузі фізичної культури і спорту – охоплення найбільшої кількості населення до занять фізичною культурою і спортом. Так, 12,9% усіх верств населення району залучено до занять фізичною культурою та спортом (від загальної кількості населення в районі). На рівні району найбільше охоплення населення фізичною культурою і спортом спостерігається у Богданівській, Володимирівській, Цибулівській, Мошоринській сільських радах.

 

Найбільших успіхів у підготовці спортсменів досягнуто у велосипедному спорті, де вихованці тренера-викладача Вадима Миколайовича Киви вибороли нагороди на чемпіонатах України з велокросу, велотреку, маунтенбайку та на Всеукраїнських змаганнях.

 

Представники Знам’янського району, які входять до складу збірних команд України: Олександр Шевченко – у складі збірної України з  велоспорту серед анкерів (U-23); Софія Шевченко  – у складі збірної України з  велоспорту серед юніорок; Алла Марущук —  у складі збірної України з велоспорту серед дівчат.

 

Кращим спортсменам та тренерам виплачується стипендія згідно спільного розпорядження голови райдержадміністрації на голови райради «Про затвердження Положення про районну стипендію за високі спортивні досягнення». Під час урочистого відкриття районного спортивно-масового свята до Дня фізичної культури і спорту традиційно щороку переможці та призери Всеукраїнських, обласних змагань, також кращі спортсмени та фізкультурники району нагороджуються грошовою винагородою та грамотами відділу молоді та спорту райдержадміністрації, районної організацій ФСТ «Колос».

 

У 2017 році побудований спортивний майданчик зі штучним покриттям в опорному навчальному закладі Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів за рахунок коштів Дмитрівської сільської ради та за рахунок спонсорської допомоги – в с.Мошорине. У 2018 році збудований сучасний майданчик у селі Петрове.

 

В районі функціонує районна комплексна ДЮСШ, де станом на 1 лютого 2018 року функціонують відділення з 5 видів спорту, відділення розташовані у 9 селах району, в яких займається 251 вихованців, що складає 7,9 % від загальної кількості  дітей та молоді району віком від 6 до 18 років, з ними займаються 14 тренерів-викладачів (з них 5 штатних  та 9 сумісників). Діти займаються у 10 навчальних групах.

 

На території району проводяться районні спартакіади з: настільного тенісу, волейболу, баскетболу, шашок, шахів, футзалу, легкої атлетики, спортивного туризму, футболу.

 

Про результати виступів та кращі досягнення спортсменів району постійно надається інформація в районну газету «Сільське життя» та інші засоби масової інформації.

 

Розклад районних спортивно-масових заходів на 2019 рік

 

№ з/п

Назва змагання

Вид спорту

Місце проведення

Термін

проведення

1.

Зимовий турнір

шахи

с.Володимирівка

16 січня

2.

Змагання у залік районної Спартакіади серед аматорських команд сільських рад та колективів фізичної культури (далі – районної Спартакіади)

настільний теніс

с. Дмитрівка

2 лютого

3.

Турнір пам’яті Костянтина Дерев’янка

волейбол

с. Диківка

11 лютого

4.

Змагання у залік районної Спартакіади (чоловіки)

волейбол

с. Богданівка

23 лютого

5.

Змагання у залік районної Спартакіади (жінки)

волейбол

с. Дмитрівка

2 березня

6.

Змагання у залік районної Спартакіади (чоловіки)

баскетбол

с. Богданівка

16 березня

7.

Змагання у залік районної Спартакіади (жінки)

баскетбол

с. Богданівка

16 березня

8.

Змагання з  «Туристських навичок»  (2 етап Спартакіади)

спортивний туризм

с. Дмитрівка

23 березня

9.

Кубок імені отаманів Холодного Яру

футзал

с. Дмитрівка

30 березня

10.

Змагання у залік районної Спартакіади (чоловіки)

шахи

с. Дмитрівка

30 березня

11.

Змагання у залік районної Спартакіади (жінки)

шахи

с. Дмитрівка

30 березня

12.

Змагання у залік районної Спартакіади (чоловіки)

шашки

с. Дмитрівка

30 березня

13.

Змагання у залік районної Спартакіади (жінки)

шашки

с. Дмитрівка

30 березня

14.

Кубок відкриття сезону

футбол

за призначенням

квітень

15.

Чемпіонат району

футбол

села району

квітень-вересень

16.

Змагання на дистанції «Командна смуга перешкод» (3 етап Спартакіади)

спортивний туризм

с.Володимирівка

13 квітня

17.

Змагання на дистанції «Фігурне володіння велосипедом з елементами тріалу» (4 етап Спартакіади)

спортивний туризм

с.Володимирівка

27 квітня

18.

Турнір серед ветеранів до Всесвітнього дня футболу

футбол

за призначенням

27 квітня

19.

Кубок пам’яті Сергія Шпинюка

футбол

с. Богданівка

травень

20.

Турнір до Дня матері серед юнаків 2006-2009 р.н.

футбол

с. Богданівка

травень

21.

Спортивно-розважальні змагання на кубок імені Юрія Гугленка

легка атл., футбол, дартс

с. Мошорине

червень

22.

Табірне літо-2019

футзал

с. Дмитрівка

червень

23.

Кубок пам’яті Сергія Коржа

футбол

села району

червень

24.

Навчально-розважальні змагання

спортивний туризм

с.Володимирівка

14 червня

25.

Спортивні заходи до Олімпійського Дня

легка атлетика

села району

червень

26.

Bogdanivka Streetball до Дня Молоді

стрітбол

с. Богданівка

червень

27.

Кубок «Хлібодара»

футбол

с. Суботці

28 червня

28.

Турнір до Дня Конституції

футзал

с. Дмитрівка

28 червня

29.

Турнір до Дня Незалежності України

футзал

с. Петрове

серпень

30

Турнір до Дня Незалежності України

стрітбол

с. Богданівка

серпень

31.

Районний етап комплексних змагань «Олімпіада Кіровоградщини»

різні види спорту

с. Петрове

серпень

32.

Змагання до Дня фізичної культури і спорту

різні види спорту

за призначенням

14 вересня

35.

Відкритий турнір пам’яті А.Ярового

футзал

с. Цибулеве

вересень

34.

Кубок району на приз

районної газети «Сільське життя»

футбол

села району

вересень-жовтень

35.

Районний турнір

гандбол

с. Богданівка

жовтень

36.

Районний турнір серед дівчат

футзал

с. Дмитрівка

жовтень

37.

Змагання до Дня села Мошорине

велоспорт

с. Мошорине

14 жовтня

38.

Кубок пам’яті О.Кудрявцева

футбол

с. Богданівка

жовтень

39.

Кубок закриття сезону

футбол

за призначенням

листопад

40.

Районний турнір до Дня працівників

агропромислового комплексу

футзал

с. Дмитрівка

листопад

41.

Турнір до Дня працівників

агропромислового комплексу

шахи

за призначенням

листопад

42.

Відкритий районний турнір серед ветеранів

футзал

с. Богданівка

грудень

 

 

 

 

 

 

 

Розклад обласних спортивно-масових заходів на 2019 рік,

в яких планується взяти участь

 

№ з/п

Назва змагання

Вид спорту

Місце проведення

Дата проведення

1.

Чемпіонат області серед дівчат 2002 р.н. і молодші

волейбол

Кропивницький

9-10 лютого

2.

Чемпіонат області серед юніорів та юніорок 2001 р.н. і молодші

теніс настільний

Кропивницький

2-3 березня

3.

Чемпіонат області серед дівчат 2002 р.н. і молодші

волейбол

Кропивницький

9-10 березня

4.

ХХVІІ Чемпіонат області з пішохідного туризму в закритих приміщеннях серед юнаків

спортивний туризм

Тарасівка, Новгород-кий район

14-16 березня

5.

XXXІІ Чемпіонату області з спортивного орієнтування серед юнаків та юніорів закладів позашкільної освіти

спортивне орієнтування

с. Тарасівка,

Новгород-кий район

17 березня

6.

Кубок області зі спортивного орієнтування (1 етап)

спортивне орієнтування

Кропивницький

24 березня

7.

Кубок області зі спортивного орієнтування (2 етап)

спортивне орієнтування

Знам’янка

7 квітня

8.

Чемпіонат області з кросу серед школярів 2002-03 р.н.,2004 р.н. та молодші

легка атлетика

Олександрівка

7 квітня

9.

Чемпіонат області серед юнаків та дівчат 2002-2003 р.н. та 2004 р.н. та молодші пам’яті ЗТУ В.К.Іванця

легка атлетика

Кропивницький

13-14 квітня

10.

Обласні змагання на призи клубу «Шкіряний м’яч»

футбол

За призначенням

квітень

11.

Кубок області зі спортивного орієнтування (3 етап)

спортивне орієнтування

с. Аджамка

12 травня

12.

Відкритий чемпіонат м. Кропивницького присвячений Дню захисту дітей

велоспорт

Кропивницький

23-27 травня

13.

ХХІХ Чемпіонат області зі спортивного туризму серед школярів та гуртківців позашкільних закладів

спортивний туризм

Кропивницький

7-9 червня

14.

Відкритий чемпіонат м. Кропивницького

велоспорт

Кропивницький

20-23 червня

15.

Баскетбол 3х3

стрітбол

Кропивницький

червень

16.

Чемпіонат області серед ДЮСШ віком до 18 та 12 років і молодших

шахи

Долинська

5-7 липня

17.

Чемпіонат області серед дорослих

легка атлетика

Олександрівка

15 липня

18.

Відкрита першість м. Знам’янка присвячена Дню міста

велоспорт

Знам’янка

2-4 серпня

19.

Чемпіонат області серед чоловіків з класичним контролем

шахи

Кропивницький

6-8 вересня

20.

Чемпіонат області серед юнаків 2002 р.н. та молодші

легка атлетика

Олександрівка

7-9 вересня

21.

Відкритий чемпіонат області та міста Кропивницького пам’яті ЗТУ Симоненко С. І. присвячений Дню міста

велоспорт

Кропивницький

19-22 вересня

22.

Кубок області зі спортивного орієнтування (4 етап)

спортивне орієнтування

Олександрія

22 вересня

23.

Чемпіонат області з велокросу

велоспорт

Мошорине

27 вересня

24.

Чемпіонат області серед 2005 р.н. та молодші пам’яті В.І.Куяна

легка атлетика

Світловодськ

5 жовтня

25.

Чемпіонат області серед ветеранів з швидких шахів

шахи

Кропивницький

11-13 жовтня

26.

Чемпіонат області з легкоатлетичного кросу (2002 – 2003р.н. та 2004-2005р.н.2006-2007)

легка атлетика

Олександрівка

12 жовтня

27.

Кубок області зі спортивного орієнтування (5 етап)

спортивне орієнтування

с. Байраки

13 жовтня

28.

Чемпіонат області серед чоловіків з блискавичних шахів

шахи

Долинська

25-27 жовтня

29.

Чемпіонат області з легкоатлетичного двоборства (2005-06, 2007-08,2009 та молодші)

легка атлетика

Олександрівка

27 жовтня

30.

Кубок області зі спортивного орієнтування (6 етап)

спортивне орієнтування

Кропивницький

3 листопада

31.

Чемпіонат області серед юнаків до 18 років і молодших з швидких шахів

шахи

Олександрія

14-17 листопада

32.

Чемпіонат області  з легкої атлетики серед 2002 р.н. та молодші

легка атлетика

Кропивницький

24 листопада

33.

Зимовий Зональний Кубок

стрітбол

Кропивницький

грудень

34.

Кубок пам’яті О. Черноівана

футзал

Кропивницький

грудень

 

 

Розклад всеукраїнських спортивно-масових заходів на 2019 рік,

в яких планується взяти участь

 

№ з/п

Назва змагання

Вид спорту

Місце проведення

Дата проведення

1.

Зимовий чемпіонат України з олімпійських видів програми (ІІІ,ІУ ранг)

велоспорт

Львів

17-20 лютого

2.

Відкрита першість Черкаської області

легка атлетика

Черкаси

березень

3.

Відкритий весняний чемпіонат України в гонці критеріум та всеукраїнські змагання (юнаки, дівчата, мол.юнаки, мол.дівчата)

велоспорт

Миколаїв

28-30 березня

4.

Чемпіонат України у багатоденній гонці І тур (юнаки, двчата, мол.юнаки та дівчата)

 

велоспорт

Кропивницький

23-26 квітня

5.

Відкритий весняний чемпіонат області присвячений Дню космонавтики

велоспорт

Кропивницький

23-26 квітня

6.

Всеукраїнські змагання до Дня перемоги

велоспорт

Знам’янка

8-10 травня

7.

ІІІ етап чемпіонату України (елімінатор), ІІІ етап Кубка України крос кантрі  (серед усіх вікових категорій)

велоспорт

Кропивницький

12-14 травня

8.

Чемпіонат України у багатоденнй гонці (юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Кропивницький

23-27 травня

9.

Чемпіонат України у багатоденній гонці ІІ тур в неолімпійських видах програми (юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Кременчук

7-10 червня

10.

Чемпіонат України в парній гонці, критеріум ІІІ тур (фінал), всеукраїнські змагання (чоловіки, жінки, юніори, юніорки)

велоспорт

Миколаїв

13-16 червня

11.

Чемпіонат України  в індивідуальній гонці, ІV етап чемпіонату України (елімінатор), 4 етап Кубку України крос-кантрі серед усіх вікових категорій) (юнаки)

велоспорт

Кропивницький

20-23 червня

12.

Чемпіонат України в командній гонці, критеріум ІІ тур, всеукраїнські змагання (юнаки, дівчата, мол. юнаки та дівчата)

велоспорт

Хмельницький

11-14 липня

13.

Чемпіонат України в парній гонці, критеріум ІІІ тур (фінал), всеукраїнські змагання (юнаки, дівчата, мол. юнаки та дівчата)

велоспорт

Первомайськ

1-4 серпня

14.

Чемпіонат України в багатоденній гонці (жінки, юніори)

велоспорт

Кропивницький

28-30 серпня

15.

Командний чемпіонат  України в індивідуальній гонці на час, індивідуальній груповій гонці та гонці критеріум (юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Кропивницький

5-8 вересня

16.

Чемпіонат України (крос – кантрі до 23 років), 8 етап чемпіонату України (елімінатор),  VІІ етап кубку України з крос-кантрі (серед усіх вікових категорій)

велоспорт

Харків

13-16 вересня

17.

Командний чемпіонат України в неолімпійських видах програми ІІІ тур (фінал) (юнаки, дівчата, мол. юнаки та дівчата)

 

велоспорт

Кропивницький

19-22 вересня

18.

Кубок України (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Знам’янка

3-6 жовтня

19.

Кубок України (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Світловодськ

10-13 жовтня

20.

Кубок України (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Харків

17-20 жовтня

21.

Чемпіонат України в груповій гонці та естафеті (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Кропивницький

24-27 жовтня

22.

Чемпіонат України в індивідуальній гонці на час, Кубок України в естафеті та всеукраїнські змаганння (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Кременчук

1-3 листопада

23.

Кубок України (чоловіки, жінки, юніори, юніорки, юнаки, дівчата, мол.юнаки та дівчата)

велоспорт

Харків

8-10 листопада

24.

Відкритий чемпіонат Черкаської області

легка атлетика

Черкаси

листопад