Статистика про осіб з обмеженими фізичними можливостями

 

Станом на 01 січня 2018 року на території Знам’янського району проживає 794 осіб з обмеженими фізичними можливостями, з них: діти-інваліди – 99, інваліди І групи – 70, інваліди по зору та слуху – 71, пересуваються за допомогою коляски –65 (65 осіб проживають в приватному будинку, власник якого забезпечує доступ інваліда на власне подвір’я). Крім того 18 пенсіонерів, які пересуваються за допомогою технічних та інших засобів реабілітації забезпечені вищезазначеними засобами через пункт прокату, який діє при територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району.

Загальна кількість інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації для забезпечення та мають у користуванні технічні та інші засоби реабілітації 339 особи, у тому числі: 7 інвалідів війни, 17 дітей-інвалідів, 184 інвалідів від загального захворювання та з дитинства,
86 — діти до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату.

З початку року видано 134 направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації. Із них: кріслами колісними — 19 інвалідів, ходунками – 7, палицею та милицями — 20, стільцями туалетними – 8, сидінням для ванни – 8, східцями для ванни  — 3.

На обліку в департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації для забезпечення автомобілем перебувають 23 інваліди району, з яких 2 — інваліди війни. За кошти державного бюджету 8 осіб з інвалідністю забезпечені автомобілями  безоплатно або на пільгових умовах.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації, територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Дмитрівка, стаціонарне відділення для постійного проживання в с.Мошорине мають вільний доступ до приміщень.

Власником адміністративного приміщення, в якому розміщено управління є територіальні громади сіл району в особі Знам’янської районної ради. Балансоутримувачем вищезазначеного приміщення є відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, до якого надано листа щодо внесення на розгляд чергової сесії питання про виділення коштів на ремонт ганку з пандусом.

         Але, враховуючи те, що приміщення знаходиться в аварійному стані, керівництвом райдержадміністрації і районної ради вирішується питання щодо подальшого перебування в ньому управління.