Україна  долучається до всесвітньої акції «16 днів проти насильства»

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

Міжнародний день волонтера

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

Міжнародний день боротьби з корупцією

Міжнародний день прав людини

Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур. Подібна активність свідчила про актуальність проблеми подолання насильства в нашій державі, пошук у громадах та владних структурах оптимального механізму реагування як на спільні соціальні проблеми, так і на конкретну людську біду.

Проблема домашнього насильства наразі є актуальним питанням для роз’яснення. Для того, щоб убезпечити себе й не стати жертвою домашнього насильства, потрібно розуміти у чому воно полягає, які його ознаки, прояви, а також які є спеціальні заходи щодо його попередження та протидії.

Домашнє насильство —  це умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства щодо подружжя чи колишнього подружжя або іншої особи, з якою винний перебуває (перебував) у сімейних або близьких відносинах, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров’я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілої особи.

Домашнє насильство включає в себе чотири види насильства: фізичне, сексуальне, економічне та психологічне насильство, кожен з яких  має різні прояви.

Насильство за ознакою статі – це діяння, спрямовані проти осіб через їхню стать, або поширені в суспільстві звичаї чи традиції (стереотипні уявлення про соціальні функції (становище, обов’язки тощо) жінок і чоловіків), або діяння, що стосуються переважно осіб певної статі чи зачіпають їх непропорційно, які завдають фізичної, сексуальної, психологічної або економічної шкоди чи страждань, включаючи погрози таких дій, у публічному або приватному житті.

Особа, яка постраждала від домашнього насильства має право отримати допомогу та захист від суб’єктів, що  здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та в першу чергу це уповноважені підрозділи органів Національної поліції України.