Увага! Державна підтримка сільського господарства: урядові програми 2019 року

Урядом України внесено зміни до основних порядків надання державної фінансової підтримки аграрного сектору за ключовими напрямами у рамках державного бюджету на 2019 рік. У Державному бюджеті на 2019 рік Мінагрополітики передбачені видатки за бюджетною програмою 2801580 “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” в обсязі 881,8 млн. гривень.

Державна підтримка надається з державного бюджету за наступними напрямками: розвиток тваринництва; розвиток фермерських господарств; здешевлення сільськогосподарської техніки; розвиток садівництва та виноградарства. 

Державна підтримка галузі тваринництва здійснюватиметься відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 110 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107» .

Уряд доповнив Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, новим напрямом фінансування — “часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості будівництва та реконструкції підприємств із зберігання та переробки зерна”. Пропозиція фінансування за цим напрямом обумовлена тим, що в Україні сьогодні існує брак потужностей із зберігання зерна. Загальний вал зерна, включаючи олійні культури, який підлягає зберіганню становить більше 90 млн. тонн, а сертифіковані зернові склади  мають загальну потужність одночасного зберігання 42 млн. тонн зерна.  Сільськогосподарські товаровиробники всіх форм власності мають додатково потужності одночасного зберігання зерна на 20 млн. тонн.

У зв’язку з цим існує необхідність у збільшенні потужностей із одночасного зберігання та переробки зерна безпосередньо у сільськогосподарських  товаровиробників, що забезпечить створення у 2019 році додатково потужностей із одночасного зберігання зерна  на 2 000 тис. тонн та на 5% збільшить існуючі  потужності.

Також удосконалено механізми надання державної підтримки за іншими напрямами, враховуючи досвід їх виплати упродовж попереднього року.

 

Державна підтримка фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів здійснюватиметься відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 126 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств».

Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Зазначений документ доповнено новими напрямами державної підтримки, а саме:

надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб — членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

надання бюджетної субсидії на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) для фермерських господарств (крім новостворених), а також голові фермерського господарства, вік якого не перевищує 35 років.

Крім того, збільшено суму компенсації вартості насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб, які здійснюють виробництво та/або його реалізацію, з 60 000 гривень до 80 000 гривень. При цьому відшкодовуватиметься 80 відсотків вартості насіння без урахування сум податку на додану вартість.

Також змінами доповнено перелік кооперативів, які можуть претендувати на фінансову підтримку, кооперативами із заготівлі та переробки продукції бджільництва та розширено перелік обладнання, яке придбавається такими кооперативами з державною підтримкою вітчизняними обладнанням та технікою.

 

Компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва здійснюватиметься відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 123 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77 і від 1 березня 2017 р. № 130».

  Уряд вніс зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільськогосподарських товаровиробників.

Змінами передбачається надання часткової компенсації сільськогосподарським товаровиробникам за придбання у вітчизняних виробників спеціальних вагонів для перевезення зерна, обладнання для виробництва біоетанолу та електроенергії з біомаси у розмірі 25 відсотків від їх вартості (без урахування податку на додану вартість), починаючи з 1 січня 2019 року.

Крім того, передбачено виплатити у поточному році часткову компенсацію вартості техніки та обладнання сільськогосподарським товаровиробникам, які придбали їх та вчасно подали державному банкові відповідні документи у 2018 році, але з незалежних причин не отримали таку компенсацію.

 

Державна підтримка на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства проводитиметься відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 91 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства».

Прочитано 11 раз

cropped-logo_
Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
budget
thsh