В ім’я добра та милосердя

03 грудня 2019 року

З метою  вшанувати  мужність українських волонтерів- простих українців, які з перших днів антитерористичної операції допомагають забезпечувати війська захисним спорядженням, ліками, продовольством, не зважаючи на ризик, вивозять із захоплених міст і сіл мирних громадян, їх готовність віддати життя за мир і спокій в Україні,  працівниками районного відділу культури проведено годину спілкування «Серцем покликані до милосердя», 03 грудня організовано виставку «В ім’я добра та милосердя»  та відео презентацію «Обличчя, обпалені війною».

На зустріч з школярами ОНЗ «Богданівська ЗШ І-ІІІ ст. ім. І.Г.Ткаченка» завітали керівник апарату Знам’янської райдержадміністрації Олена Олександрівна Слюсаренко, керівник центру надання допомоги воїнам АТО Володимир Ростиславович Мухуров, який нагороджений Відзнакою Президента України за гуманітарну участь в антитерористичній операції та Волонтери Надія Михайлівна Цуркан і Петро Митрофанович Швайка.

«Волонтер» – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник. Це люди, які цілком безоплатно працюють будь-де, де потрібна їхня допомога. Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але самого поняття «волонтер» до 90х-ХХст. не існувало. Людей, що займалися суспільно-корисною справою, називали доброчинцями, благодійниками, альтруїстами, громадськими діячами, меценатами. Серед найбільш відомих українців-благодійників- князь Володимир, Ярослав Мудрий, гетьмани Петро Сагайдачний та Іван Мазепа.

«Роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014– саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства в нашій країні,- зауважив Володимир Мухуров,- Війна на сході країни, тисячі поранених, мільйони біженців, відсутність налагодженої інфраструктури в армії– все це лягло на плечі українських волонтерів. Саме волонтери добровольцями йшли на фронт, волонтери збирали по світу гроші й везли на передову все, що лише могли, починаючи зі шкарпеток і закінчуючи тепловізорами, приймали біженців, здавали кров пораненим, знаходили потрібні ліки, плели маскувальні сітки й готували борщові набори».

Своїми спогадами про участь у волонтерській діяльності з учнями поділилися Надія  Цуркан та Петро Швайка.

Передаючи одне одному кульку у формі серця, діти розповіли, хто такі волонтери і як вони допомагають нашим бійцям на передовій.

Дружина воїна АТО Олександра Миколайовича Трубіна, Оксана Василівна, розповіла, як школярі села Богданівки допомагали  і продовжують допомагати воїнам, які захищають цілісність нашої держави на Сході країни.

«Саме завдяки українським волонтерам, їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі Україна вистояла й зберегла незалежність»,- зазначила Олена Слюсаренко.

cropped-logo_