Відбулася нарада з бджолярами

25 червня 2020 року

З метою популяризації та підтримки бджолярської галузі в районній державній адміністрації  25 червня 2020 року відбулася нарада з бджолярами району під головуванням Василя Смаглюка, за участі начальника Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області  Олександра Сіленка та спеціалістів райдержадміністрації. На нараді розглянуті питання про державну підтримку галузі бджільництва в 2020 році; про алгоритм  дій у випадку отруєння бджіл; про використання препарату  «ЕМ Пробітик для бджіл».

Василь Смаглюк довів до відома бджолярів, що Постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №395 затверджено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107 та викладено її у новій редакції: «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції». Для отримання дотації (200 грн. за кожну бджолосім’ю) фізичні особи, які є власниками від 10 до 300 бджолосімей, подають за місцезнаходженням пасіки до органів місцевого самоврядування в термін до     01 жовтня поточного року такі документи: копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки; копію рішення про державну реєстрацію потужності; копію довідки або договору про відкриття рахунка в банку; копію паспорта громадянина України; довідку, видану органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання.

З метою попередження отруєнь бджіл пестицидами сільгосптоваровиробники повинні застосовувати тільки зареєстровані в «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» препарати; не менш ніж за 2 доби перед початком проведення кожної хімічної обробки сповіщати населення, а також бджолярів через органи місцевого самоврядування, про місця, строки і методи застосування пестицидів. Всі хімічні обробки посівів обов’язково повинні реєструватись в шнуровій книзі застосування отрутохімікатів. Роботи з пестицидами слід проводити в ранкові і вечірні години. В похмурі і прохолодні дні допускається, у винятку, проведення їх в денні години.

Олександр Сіленко наголосив, що для своєчасного оповіщення бджолярів про проведення обробітку сільгоспкультур хімічними засобами захисту рослин, на виконання вимог Закону України «Про бджільництво» та Порядку реєстрації пасік, пасічникам необхідно проводити: щорічну реєстрацію наявних бджолосімей у сільській раді та у ветеринарній установі; паспортизацію і огляд наявних бджолосімей спеціалістами ветеринарної медицини;  весняні щорічні лабораторні дослідження помору бджіл. У випадку загибелі бджіл, для встановлення причин їх загибелі, необхідно протягом 3 днів провести процедуру відбору та направлення загиблих бджіл, для пересилання їх для лабораторних досліджень, які проводяться за рахунок власників, в лабораторіях міст Києва, Харкова, Одеси, Дніпропетровська. Зразки відбираються комісійно, обов’язково за участю спеціалістів ветеринарної медицини.

Представники ТОВ «ЕМ Україна» презентували новий продукт «ЕМ Пробітик для бджіл», який проявляє  лікувально-профілактичну дію, покращує стан здоров’я бджіл, підвищує імунітет та працездатність, подовжує тривалість життя, прискорює одужання під час інтоксикації.

Прочитано 54 раз

Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
безоплтана правова
budget
thsh