Відбулися заходи з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України

23 серпня 2015 року

Керівництво Знам’янської районної державної адміністрації, Знам’янської районної ради, Знам’янської міської ради, депутати районної та міської рад, воїни-учасники антитерористичної операції, представники трудових колективів, громадськість району та міста взяли участь у заходах з нагоди святкування Дня Державного Прапора України та 24-ї річниці незалежності України, які відбулися біля адміністративної будівлі райдержадміністрації 23 серпня 2015 року.

Вітаючи учасників святкових заходів, голова районної державної адміністрації Ю.Гугленко підкреслив значимість цього свята в особливий для України час – період проведення антитерористичної операції на Сході країни, акцентував увагу присутніх на важливості єднання українського народу у справі зміцнення і розвитку держави, захисту її суверенітету й територіальної цілістності, утвердження патріотизму, незмінності європейського вибору, гідного вшанування борців за незалежність України усіх поколінь.

– Ми, українці, пізнали велику історичну істину — тільки свобода врятує народ, – зазначив голова районної державної адміністрації Ю.Гугленко, – тому сьогодні ми згадуємо героїв, які полягли за незалежну Україну, мучеників Освенціумів і ГУЛАГів, жертв Голодоморів, депортацій і Голокосту, Героїв Небесної Сотні та учасників бойових дій у зоні проведення антитерористичної операції, які загинули, виборюючи демократичний вибір та відстоюючи конституційні засади демократії, права і свободи людини: Віктора Голого, Віктора Ярмошевича, Дмитра Цуркана, Миколу Бутенка, Катерину Носкову, які молодими поклали своє життя за незалежність України.

У рамках святкування Дня незалежності України відбулася церемонія урочистого підняття Державного Прапора України за участі голови районної державної адміністрації Ю.Гугленка та міського голови І.Крижановського, а також знаменної групи військової частини А-1201.

Учасники святкування взяли участь в урочистому мітингу, святковому концерті «Будеш жити, Україно!», загальнонаціональній хвилині мовчання в пам’ять про загиблих воїнів – захисників України, покладанні квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку в м.Знам’янка.

Благочинний Знам’янського округу Отець Василій провів молитву за мир в Україні та примирення слов’янських народів.

Голова районної державної адміністрації Ю.Гугленко та голова районної ради Т.Михайлова вручили відзнаки Кіровоградської області – Нагрудний знак «За мужність та відвагу» старшому солдату Олександру Олександровичу Русакову, сержанту Олексію Валентиновичу Чеботарьову та старшому сержанту Миколі Миколайовичу Нікітіну.

Також, ціми нагородами нагороджені молодший сержант Олександр Леонідович Чабан та сержант Володимир Іванович Герич.

Відзнаками Кіровоградської області – Нагрудний знак «За мужність та відвагу» посмертно нагороджені такелажник такелажної роти військової частини А-1201 Микола Валерійович Бутенко та старший телефоніст відділення зв’язку 17 окремого мотопіхотного батальйону територіальної оборони Катерина Володимирівна Носкова, які під час урочистих заходів були вручені матерям загиблих героїв.

Указом Президента України від 15 травня 2015 року №270 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі солдата, добровольця 42-го Кіровоградського батальону територіальної обороги Збройних Сил України Віктора Анатолійовича Голого посмертно нагороджено Орденом «За мужність» ІІІ ст.

Під час урочистих заходів кращі працівники району та міста були нагороджені відзнаками Знам’янської районної державної адміністрації та Знам’янської районної ради, Знам’янської міської ради та її виконавчого комітету, які їм вручили голова районної державної адміністрації Ю.Гугленко, голова районної ради Т.Михайлова, Знам’янський міський голова І.Крижановський.

Керівництво району та міста поклали квіти до місць поховання загиблих воїнів-учасників АТО: М.В.Бутенка (с.Дмитрівка), В.А.Голого (с.Плоске), В.Й.Ярмошевича (с.Саблине), Д.В.Цуркана (м.Знам’янка) та К.В.Носкової (сел.Знам’янка Друга).