Відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Голова районної державної адміністрації Олександр Лукашов провів чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У роботі комісії взяли участь її постійні члени, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України та запрошені.

На розгляд комісії було внесено сім питань.

Начальник Знам’янського міськрайонного відділу управління ДСНС України в районі Владислав Ларіонов доповів з питань забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території району

Згідно із статистичними даними з початку поточного року на території Знам’янського району виникло 49 пожеж, що на 28,9% більше чим за аналогічний період минулого року. Найбільше пожеж мали місце на територіях Богданівської сільської ради (12), Дмитрівської ОТГ (6), Трепівської та Мошоринської сільских рад (по 5 в кожній), Суботцівської, Петрівської, Казарнянської сільских рад (по 4, в кожній).

Найбільш поширеними причинами пожеж стали необережне поводження з вогнем (51%) та коротке замикання електромережі (24,5%). Причинами решти пожеж стали підпали, порушення правил монтажу та експлуатації пічного опалення, пустощі дітей з вогнем.

Збитки від пожеж, що мали місце з початку поточного року становлять 1,5 тис. грн., що на 5% менше за аналогічний період минулого року.

З метою підвищення рівня пожежної безпеки та організації профілактичної роботи, для вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню пожеж, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за дотриманням законодавства щодо забезпечення пожежної безпеки на підприємствах, установах та організаціях створюються протипожежні формування — добровільні пожежні дружини (команди). Члени пожежної дружини (команди) підлягають обов’язковому особистому страхуванню відповідно до Закону України «Про страхування». В даний час страхування членів добровільних пожежних дружин знаходиться на досить низькому рівні, про що свідчить лише 20% застрахованих від загальної кількості.

Підсумовуючи даний блок питань голова райдержадміністрації Олександр Лукашов зауважив що розв’язання проблеми забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території району полягає у комплексному та поетапному вирішенні даних питань за рахунок дотримання вимог нормативних документів з питань пожежної безпеки на всіх рівнях функціонування об’єктів і населених пунктів, підвищення ефективності управління як з боку керівників підприємств, установ та організацій так і органів місцевого самоврядування у частині забезпечення пожежної безпеки, зміцнення ресурсної бази. що призведе до гарантованого захисту жителів району та навколишнього природного середовища від пожеж і їх наслідків.

Начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Тетяна Бабіч проінформувала присутніх що підготовка закладів соціальної сфери, комунального господарства району опалювального сезону 2018/2019 років здійснюється відповідно до затверджених планів та заходів. Проведено роботи по усуненню недоліків минулого опалювального сезону, розроблені заходи з енергозбереження спрямовані на зменшення паливно-енергетичних ресурсів та затверджені ліміти згідно довідок споживання енергоресурсів у натуральних показниках.

Потреба у твердому паливі закладів освіти району на опалювальний період 2018/2019 років становить 920,0 тон. Станом на 12 вересня 2018 року заготовлено 40% твердого палива, від загальної потреби.

Під час розгляду питань щодо забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя, заступник начальника – начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Сергій Манько проінформував що, в навчальних закладах району в 2018 році групові харчові токсикоінфекції та гострі кишкові інфекційні захворювання не реєструвалися. В окремих закладах мали місце спорадичні випадки гастроентероколітів, харчових токсикоінфекцій, вітряної віспи, при направленні до обласних лікувально-профілактичних закладів реєструвались захворювання на ентеробіоз. В ході комісійного обстеження, яке проводилося у травні та серпні поточного року, встановлено ряд суттєвих недоліків, які негативно впливають на здоров’я дітей та створюють в закладах загрозу харчових отруєнь та поширення кишкових інфекцій.

Завдяки організації та проведенню комплексу лікувально — профілактичних та протиепідемічних заходів, своєчасній локалізації та ліквідації осередків інфекційних захворювань епідемічна ситуація з початку 2018 року на території району була відносно стабільною. Не зареєстровано випадків дизентерії, дифтерії, правця, паротиту, поліомієліту та випадків групових інфекційних захворювань, пов’язаних з централізованим водопостачанням та об’єктами харчової промисловості, громадського харчування. Але умови для виникнення інфекційних захворювань на території району існують.

Олександр Лукашов звернув увагу керівництва Знам’янського районного управління Держпродспоживслужби на необхідність працювати на запобігання негативних явищу господарській діяльності підприємств та торгівельних закладів щодо можливості виникнення надзвичайних ситуацій в закладах соціальної сфери району.

я маю право
держслужба