Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Керівник апарату районної державної адміністрації О.Слюсаренко провела засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На розгляд комісії були винесенні питання про стан підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2017/2018 року і забезпечення його сталого проходження та недопущення виникнення надзвичайних ситуацій; про стан джерел протипожежного водопостачання в населених пунктах району; про протипожежний та техногенний стан об’єктів відомчих організацій; про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій у сфері цивільного захисту; інженерно-технічні заходи у сфері цивільного захисту.

Начальник Знам’янського РЕМ   ПАТ «Кіровоградобленерго» Ковбасюк О.М. повідомив що, заплановані роботи з капітального ремонту та технічного обслуговування ліній електропередач на території району виконано в повному обсязі, але незважаючи на це питання аварійного відключення та знеструмлення споживачів є досить актуальним, адже в 90% випадків вони трапляються з причини неналежного утримання зелених насаджень їх власниками.

Начальник філії «Знам’янський райавтодор» ДП «Кіровоградський облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» Маковій Л.М. довів до присутніх вжиті заходи щодо належної підготовки дорожніх служб для забезпечення належного утримання автомобільних доріг загального користування в осінньо-зимовий період 2017/2018 року, зокрема й шляхом забезпечення необхідних запасів протиожеледних та пально-мастильних матеріалів.

Стан призначення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг населенню району висвітлила Іванова А.І., начальник управління соціального захисту населення, так, станом на 01 листопада 2017 року призначено субсидію на тверде паливо та скраплений газ 1673 домогосподарствам на суму 4937,7 тис. грн., виплачено 1613 домогосподарствам – 4260,6 тис. грн..

Аналізуючи протипожежний та техногенний стан підвідомчих об’єктів Ларіонов В.С., начальник міськрайонного відділу ДСНС України в області зазначив що протягом останніх трьох років кошти підвідомчих організацій використовувалися переважно на заходи режимного характеру (перезарядка вогнегасників, навчання відповідальних осіб, тощо), і лише три заходи виконано капітального характеру (вогнезахисне обробляння дерев’яних конструкцій покрівель будівель навчальних закладів в с. Дмитрівка, с. Пантазіївка та с. Топило).

З кращої сторони в напрямку забезпечення пожежної та техногенної безпеки відмічено роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Знам’янського району.

З метою вжиття заходів щодо приведення в належний протипожежний та техногенний стан відомчих об’єктів їх керівників зобов’язано проаналізувати стан пожежної та техногенної безпеки підвідомчих об’єктів та розробити перспективні плани усунення недоліків з визначенням відповідальних осіб за їх виконання.

Під час роботи комісії Бабіч Т.М., начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації ознайомила присутніх з роз’ясненнями, наданими ДСНС України в області, щодо застосування норм Кодексу цивільного захисту під час проведення робіт з розробки (оновлення) містобудівної документації.

За результатами роботи комісії начальників спеціалізованих служб цивільного захисту, сільських голів зобов’язано уточнити Плани реагування на надзвичайні ситуації районних спеціалізованих служб цивільного захисту та місцевих ланок Знам’янської районної ланки територіальної підсистеми ЄДС ЦЗ Кіровоградської області, а також відповідні плани дій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, що можуть статися унаслідок небезпечних стихійних гідрометеорологічних явищ.

Для попередження випадків переохолодження/загибелі людей на території сільських рад забезпечити діяльність служб соціального патрулювання та стале функціонування стаціонарних пунктів обігріву.