Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

Голова районної державної адміністрації О.Лукашов провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

У роботі комісії взяли участь її постійні члени – керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України та запрошені.

На розгляд комісії були внесенні питання про забезпечення населення і працівників формувань та спеціалізованих служб цивільного захисту засобами індивідуального захисту, приладами радіаційної та хімічної розвідки, дозиметричного контролю, про результати перевірки роботи Трепівської сільської ради з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

З метою приведення у належний стан пожежної та техногенної безпеки на території Трепівської сільської ради, сільського голову зобов’язано: дерев’яні конструкції будівель підвідомчих об’єктів піддати вогнезахисній обробці; забезпечити утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані; обладнати пірсом для встановлення пожежних автомобілів і забирання води у будь-яку пору року Долино-Кам’янське водоймище; населені пункти Топило та Новотрепівка забезпечити зовнішнім протипожежним водопостачанням, штучними пожежними водоймищами.

Аналізуючи роботу районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у 2017 році, голова районної державної адміністрації О.Лукашов зауважив, що робота комісії направлена на координацію діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, пов’язаної із забезпеченням техногенно-екологічної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій, запобігання виникненню надзвичайних ситуацій і реагування на них. Тому процес підготовки питань до розгляду на засіданні комісії має бути не спонтанний, він повинен містити аналіз ситуації та шляхи вирішення існуючої проблеми. Але, при підготовці питання для розгляду на засіданні комісії доповідачі часто користуються загальною або застарілою інформацією, що не розкриває повного змісту ситуації та унеможливлює прийняття виважених та конкретних рішень. Тому такі засідання не мають наслідкового характеру та не сприяють покращенню ситуації. Рішення даної комісії є обов’язковими для виконання органами місцевого самоврядування, установами та організаціями, розташованими на території Знам’янського району

Під час роботи комісії було затверджено паспорт ризику району та план роботи комісії на 2018 рік.