Відбулося засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій

14 лютого 2018 року

Голова районної державної адміністрації О.Лукашов провів засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На порядок денний були винесені наступні питання.

Питання про гідрометеорологічну ситуацію, яка склалася на водоймах району та хід підготовки водних об’єктів до безаварійного пропуску льодоходу, повені та паводків. Федорченко О.І., начальник відділу технічної політики, фінансового забезпечення та з питань управління персоналом управління агропромислового розвитку райдержадміністрації зазначив, що комісією управління агропромислового розвитку за участю представника Знам’янського МРВ Управління ДСНС в Кіровоградській області та сільських голів проведено обстеження гідроспоруд та водоскидних пристроїв на водоймах району. Під час обстеження було встановлено, що гідроспоруди та водоскидні пристрої готові до пропуску льодоходу, повені та паводку, технічний стан гідротехнічних споруд задовільний.

Інформуючи членів комісії з питання про пожежі та наслідки від них, що мали місце на території району протягом 2017 року, Ларіонов В.С., начальник Знам’янського МРВ Управління ДСНС України в області зазначив, що незважаючи на проведену спільну роботу районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування та Знам’янським МРВ Управління ДСНС України в області, ситуація з пожежами на території району залишається вкрай нестабільною. Так, протягом 2017 року на території району виникло 49 пожеж, що на 22,5% більше, ніж в 2016 році, збитки від пожеж становлять 2031, 3 тис. грн., що на 72% більше ніж в 2016 році. Мали місце 5 випадків загибелі людей на пожежах (Дмитрівська сільська рада – 2 особи, Трепівська сільська рада – 2 особи, Цибулівська сільська рада – 1 особа), всі загиблі відносились до «вразливих верств населення».

Найбільше пожеж виникло на територіях Дмитрівської (9 пожеж) та Суботцівської (8 пожеж) сільських рад, при чому Дмитрівська сільська рада вже протягом 6-ти років є найбільш ураженою пожежами.

Переважна більшість пожеж виникла у житловому секторі, що свідчить про низький рівень знань громадян з пожежної безпеки.

З питання профілактики зоонозних інфекційних захворювань спільних для тварин і людей (зоонозних інфекцій) інформувала Філоновська О.В., завідувач Знам’янського районного лабораторного відділення, та Хуторний О.М., начальник Знам’янського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Кіровоградській області. Вона повідомила, що дана проблема на території району залишається надзвичайно актуальною. Це зумовлено наявністю природних осередків лептоспірозу, місць поховань загиблих від сибірки тварин, напруженою епізоотичною ситуацією зі сказу.

За результатами розгляду даних питань були прийняті зважені рішення та дані доручення посадовим особам.

dovge_sluh1 - копия
агроексп