Впровадження державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції: відбулася зустріч голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка з учасниками антитерористичної операції та членами їх сімей

02 липня 2015 року

2 липня 2015 року за участі голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артура Дерев’янка, голови районної державної адміністрації Юрія Гугленка, голови районної ради Тетяни Михайлової відбулася зустріч з учасниками антитерористичної операції та членами їх сімей, під час якої учасники заходу обговорили питання щодо забезпечення соціального захисту учасників антитерористичної операції та членів їх сімей.

– Державна служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції досить молода, її створено у вересні 2014 року, – зазначив Артур Дерев’янко. – Її основним завданням є впровадження державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (зокрема, щодо забезпечення їх психологічної реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, технічними та іншими засобами реабілітації, житлом, надання освітніх послуг та організації поховання), соціальної та професійної адаптації військовослужбовців, які звільняються, та учасників антитерористичної операції, робота з громадськими організаціями, залучення коштів іноземних організацій (такі як трастові фонди НАТО, ООН) на лікування ветеранів та учасників АТО і закупівлі обладнання для шпиталів.

У своєму виступі голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев’янко проінформував про те, що на реалізацію програми санаторно-курортного лікування державою виділено 22,0 млн. грн. (на даний час учасники АТО та члени їх сімей почали отримувати путівки); на проведення протезування тих, хто втратив кінцівки в бою – 150 млн. грн.; програми соціальної та професійної адаптації, яка створена для демобілізованих бійців, які мають бажання в швидкі терміні отримати певну робочу спеціальність – 20 млн. грн.; програми психологічної реабілітації – 50 млн. грн.

У стислі терміни по всій Україні у найближчий час будуть відкриті центри психологічної реабілітації. Багато інших програм та проектів знаходяться у стадії розробки.

Посадовці, спілкуючись із учасниками заходу, відповіли на велику кількість запитань, а саме щодо: відведення та надання у користування земельних ділянок, забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням, отримання пільг на житлово-комунальні послуги, забезпечення поранених учасників АТО протезно-ортопедичними виробами, виплати матеріальних допомог тощо.

В обговоренні основних питань порядку денного взяли участь голова районної державної адміністрації Юрій Гугленко, голова районної ради Тетяна Михайлова, військовий комісар Знам’янсько-Олександрівського міського об’єднаного військового комісаріату Олександр Чижма, представники Ради ГО «Знам’янське об’єднання «Майдан», волонтери Знам’янщини.

– Соціальний захист учасників антитерористичної операції та членів їх сімей – основне завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, – зазначив голова районної державної адміністрації Юрій Гугленко. – Ми повинні створити всі умови для громадян, які ціною власного життя та здоров’я захищають кожен сантиметр рідної землі. Особливу увагу необхідно приділити пораненим та сім’ям загиблих при виконанні службового обов’язку в зоні проведення АТО.

На всі питання учасники зустрічі отримали вичерпні відповіді.