В час перетворення державних установ у адресні сервісні служби, служба зайнятості також зробила перші кроки в опануванні нових форм і методів роботи, які дозволять бути ефективними та корисними для будь-кого, хто звернеться до служби зайнятості.

Державною службою зайнятості в лютому місяці в усіх регіонах було розпочато  дослідну апробацію антикризового Регламенту роботи центрів зайнятості щодо задоволення потреб клієнтів (алгоритму дій та виконання функцій), яка тривала до 1 березня поточного року.

З метою підвищення ефективності надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості, оперативного задоволення попиту на робочу силу Знам’янський міськрайонний центр зайнятості теж був  визначений  пілотним з дослідної апробації Регламенту роботи центрів зайнятості. Основне завдання РЕГЛАМЕНТА — забезпечення оперативного та якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців, задоволення потреб клієнтів щодо їх зайнятості та розвитку професійної кар’єри, повноцінне виконання функцій центрів зайнятості в умовах скорочення персоналу, ефективне використання Інтернет-порталу служби зайнятості www.trud.gov.ua

Універсалізація функцій та володіння розширеними знаннями щодо основних вимог роботодавців до претендентів на роботу дала можливість скоротити тривалість підбору працівників та пришвидшити повернення безробітних до зайнятості. В рамках реалізації положень Регламенту були використані нові механізми організації роботи базових центрів зайнятості з роботодавцями та оптимізовані стандарти надання послуг клієнтам служби зайнятості.

Досвід впровадження Регламенту показав, що дані підходи дозволяють поліпшити обслуговування клієнтів та стимулює безробітних до активного пошуку роботи, а також  унеможливлює їх утриманські настрої, які базуються лише на отриманні допомоги по безробіттю. І найважливіше – новації сприяють зміцненню співпраці з роботодавцями.

Базуючись на досвіді роботи пілотних центрів зайнятості з 01 березня 2016 року всі центри зайнятості  розпочали апробацію даного Регламенту.

Після впровадження нового Регламенту за період з 01 березня 2016 року по 20 вересня 2016 року Знам’янським міськрайонним центром зайнятостібуло працевлаштовано  894 особи із них безробітних – 715 осіб.

 

Відділ інформаційних систем Знам’янського МРЦЗ