Загальна середня та повна освіта

 

 

Рішенням сесії Знам’янської районної ради від 27 квітня 2017 року № 233 «Про затвердження мережі навчальних закладів освітнього округу Знам’янського району» затверджена мережа опорних навчальних закладів та їх філій, саме:

опорний навчальний заклад Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області:

філія «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області»;

філія «Цибулівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ  «Богданівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені І.Г.Ткаченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Опорний навчальний заклад «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області»:

філія «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ  «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені Т.Г.Шевченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області»;

філія «Диківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ  «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені Т.Г.Шевченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області»;

філія «Макариський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» ОНЗ  «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені Т.Г.Шевченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області»;

філія «Іванковецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ  «Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів  імені Т.Г.Шевченка Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Опорний навчальний заклад «Мошоринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області»:

філія «Володимирівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ «Мошоринська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Опорний навчальний заклад «Петрівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області»:

філія «Пантазіївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» ОНЗ «Петрівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Опорний навчальний заклад» Суботцівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області»:

філія «Новороманівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» ОНЗ «Суботцівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Опорний навчальний заклад «Трепівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області»:

філія «Топилянський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» ОНЗ «Трепівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області»;

філія «Казарнянську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів» ОНЗ «Трепівська загальноосвітня школа  І – ІІІ ступенів Знам’янської районної ради Кіровоградської області».

Станом на липень 2017 року в районі функціонує мережа загальноосвітніх навчальних закладів у кількості 17 освітніх установ  у яких  навчається 2339 учнів, в тому числі:

у 1-4 класах — 1031 

у 5-9 класах — 1086 

у 10-11 класах — 222. 

Загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ст. — 13, в них кількість учнів   на початок навчального року — 2180 учень, із них у 1-4 класах — 946, у 5-9 класах — 1012, у 10-11 класах — 222. 

Загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІ ст. — 4, в них на початок навчального року приступили до навчання  159 учнів, із них: у 1-4 класах — 85,  у 5-9 класах — 74

З метою розвитку інтелектуальних здібностей школярів в районі створюються класи з поглибленим вивченням окремих предметів. В окремих школах здійснюється профільне навчання, за допомогою якого діти можуть визначитись із подальшою реалізацією своїх пізнавальних інтересів. Ведеться робота по залученню дітей до науково-дослідницької, інтелектуальної, мистецької, пошуково-краєзнавчої діяльності.

Проводяться семінари, науково-практичні конференції, консультації для вчителів з проблем розвитку здібностей та задатків учнів.

Традиційними є чимало методичних заходів: 

  • районні виставки творчих напрацювань учителів, вихователів, школярів;

— І (районний)  етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»;

— районне свято вшанування  випускників шкіл та обдарованих дітей;

— зустрічі  зі спеціалістами суміжних служб;

— ряд заходів, присвячених 100-річчю від дня народження  В.О.Сухомлинського

      — обласні семінари та виїзні заняття слухачів  курсів учителів  природничих дисциплін, фізичної культури та  «Захисту Вітчизни» української та російської мови й  літератури,   початкових класів— творчий звіт колективу районного центру дитячої та юнацької творчості;
    — районні тематичні методичні заходи  й семінари.

 

Традиційними є чимало методичних заходів: 

— районні виставки творчих напрацювань учителів, вихователів, школярів;

— І (районний)  етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року»;

— районний конкурс «Кращий вихователь року»;

— районне свято до Дня дошкільника;

— районне свято «Вклоняємось, Учителю, тобі»;

— районне свято вшанування  випускників шкіл та обдарованих дітей;

— зустрічі  зі спеціалістами суміжних служб;

— ряд заходів, у тім числі, присвячених ювілеям В.О.Сухомлинського та І.Г.Ткаченка;

— обласні семінари та виїзні заняття слухачів  курсів учителів  природничих дисциплін, фізичної культури та  «Захисту Вітчизни» української та російської мови й  літератури,   початкових класів— творчий звіт колективу районного центру дитячої та юнацької творчості;

— районні тематичні методичні заходи  й семінари.

   Збагачення змісту освіти відбувається через організацію науково-дослідницької діяльності учнів. У процесі дослідницької діяльності формуються вміння, які можна розглядати як більш високий, творчий рівень розвитку загальнонавчальних умінь.

 

Про роботу шкільних НТУ та районного НТУ «ГРОНО»:

1.Шкільних НТУ -14, з них 2 – зареєстровані (Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ст.№1, Петрівський НВК );

2.Районне НТУ » Гроно», зареєстроване 30 вересня 2016 року;

3.В рамках шкільних НТУ працює  секції з таких предметів: українська мова, українська література, зарубіжна література, англійська мова, журналістика, математика, фізика, інформатика, Internet- технології, географія, біологія, екологія, психологія,хімія, історія, правознавство.мистецький;

4.В рамках районного НТУ » ГРОНО» працює 4 відділення:                                                      Природничо-математичне

Філологічне

Хіміко-біологічне

Історії України і краєзнавства

Обчилювальної техніки                                                                                                       (секції з таких предметів: українська мова, журналістика, математика, фізика, Internet- технології, географія, біологія, екологія, історія, правознавство);

5.Охоплено 147 учнів;

6.Слухачі Кіровоградського відділення МАН:

2016-2017 н.р.- 12 учнів (Мошоринська ЗШ, Володимирівська ЗШ, Трепівська ЗШ);

2017 -2018 н.р. -15 учнів ( Казарнянська ЗШ, ТрепівськаЗШ, Топилянський НВК);

7.РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ РОБОТИ:

Подано робіт на захист – 40

Переможців І( районного) етапу – 32

Учасників ІІ етапу -15

Переможці ІІ (обласного) етапу:

№ з/п

П І П

Клас

Школа

Секція

Місце

Науковий керівник

1

Зінченко Людмила

11

Богданівська ЗШ №1ім.І.Г.Ткаченка

Українська література

ІІІ

Ковальова О.В.

2

Вознесенська Олена

9

Богданівська ЗШ №1ім.І.Г.Ткаченка

Лісівництво

ІІ

Довженко А.А.

3

Слівінський Сергій

9

Дмитрівська ЗШ №1

Математика

ІІІ

Степанова О.М.

 

Слівінський Сергій, Диплом ІІІ ступеня ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу

юних дослідників » Кристали»; місто Львів, вчитель Рябовол О.І.( серед 18 учасників)

Вознесенська Олена, Бачковська Ірина,  Диплом за ІІІ місце у Всеукраїнській експедиційно-польових зборах команд юних екологів посіла команда Богданівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№1 ім. І.Г.Ткаченка, яка представляла  обласний еколого-натуралістичний центр; місто Тернопіль; вчитель Довженко А.А. ( серед 15 команд).

Щорічно проводиться районне свято « Золотий Олімп».На урочистому заході відзначають  найкращих учнів, вихованців  і вчителів, що гідно представляють нашу Знам’янщину  на районному та  обласному етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін, конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, на обласних етапах  VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка, інших всеукраїнських конкурсах, на обласних фестивалях дитячої творчості, обласних  спортивних змаганнях та випускників — претендентів  на  золоті  та срібні  медалі. Переможці отримують дипломи та стипендії.

 

Участь учнів шкіл району в інтерактивних  конкурсах:

  1. Міжнародному учнівському конкурсі юних фізиків «Левеня» — 211 учні (156 робіт виконані з відмінними та добрими результатами );
  2. Міжнародному учнівському конкурсі юних інформатиків «Бобер» — 97 учнів (18 — відмінний та 25 — добрий результатами);
  3. Міжнародному учнівському конкурсі юних математиків «Кенгуру» -150 учнів (28 — відмінний та 70 — добрий результатами);
  4. Міжнародному учнівському конкурсі з предметів природничо — математичного циклу «Геліантус» -16 учнів;
  5. Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека-14»

 

Для відкриття та підтримки юних талантів у районах області проводяться фестивалі, конкурси, виставки.  

Щорічно проводяться спортивні ігри школярів: «Старти надій», 8 чемпіонат  з багатоборства, змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч»,

Організовано роботу гуртка козацько-лицарського виховання «Джура» районного центру дитячої та юнацької творчості .

Згідно з програмою соціально-економічного розвитку району продовжується забезпечення навчальних закладів комп’ютерною технікою.