Заходи закладів освіти району

16 червня 2017 року

Музейними стежками рідного краю

З метою ознайомлення з історією рідного краю вихованцями пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням дітей «Ромашка» Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені Т.Г.Шевченка 15 червня 2017 року була здійснена екскурсійна подорож до обласного краєзнавчого музею та музею пожежної слави м. Кропивницького.

У обласному краєзнавчому музеї діти мали можливість оглянути й сфотографувати безцінні реліквії – музейні експонати від сивої давнини до сьогодення. Їх увагу привернули експозиції рослинного та тваринного світу Кіровоградщини, зразки корисних копалин та екзотичні тварини рідного краю.

Дуже цікавою виявилася екскурсія до  музею  пожежної безпеки. Вихованці дізналися про історію виникнення пожежної служби, засоби гасіння пожеж, переглянули відеоролики. Дітей вразила діорама старого палаючого міста, а також виставка сучасних предметів, які несуть небезпеку для життя людей. З новими знаннями, враженнями і гарним настроєм діти поверталися у рідну Дмитрівку.

15 червня 2017 року

В гостях у казки

Вихованці пришкільного табору відпочинку з денним перебуванням дітей «Ромашка»  Дмитрівської ЗШ І-ІІІ ступенів № 2 імені Т.Г.Шевченка 14 червня 2017 року переглянули лялькову виставу «Котик, Лисичка і Півник» обласного академічного лялькового театру м. Кропивницьк. Прекрасна гра акторів, чудові декорації та ляльки, яскравий музичний супровід подарували дітям гарний настрій. Кожна казка має свою виховну мету, яка нагадала дітям про правила поведінки з незнайомими людьми.

15 червня 2017 року

Змістовний літній відпочинок

У таборі оздоровлення та відпочинку дітей «Світанок» Казарнянської ЗШ І-ІІ ступенів 13 червня 2017 року проведено захід під гаслом «День кіно». Здійснити подорож до  кінотеатру «Портал» м. Кропивницький не завадив навіть ранковий дощик. Діти  мали нагоду переглянути фільм «Підводна ера». Цікавий за змістом та яскравими образами фільм  вразив глядачів. Адже поринути у світ майбутнього – мрія кожної людини, а особливо дитини. Малюкам запам’ятався головний герой мультфільму – маленький глибоководний восьминіг Діп, який живе в затишному куточку океану, де панує спокій і порядок. Навіть за характером герой дуже близькій учням – непосидючий, люблячий експерименти. Дорогою пригод,разом з друзями, маленький герой рятує своїх близьких і свій світ від неминучої загибелі. Події фільму дуже сподобалися маленьким глядачам. Покуштувавши смачний попкорн, діти з гарним настроєм поверталися додому.  

15 червня 2017 року

Веселі карамельки

На початку червня 2017 року цікаву подорож здійснили учні Казарнянської ЗШ І-ІІ ступенів, відвідавши фабрику цукерок «Веселі карамельки» м. Кропивницький. Після ознайомчої екскурсії цехами фабрики, діти мали можливість побачити майстер – клас по виготовленню карамельок та скуштувати ці чудові солодощі. Веселі та задоволені діти поверталися додому.

14 червня 2017 року

Музейними стежками рідного краю

Вихованці пришкільного табору відпочинку «Юність» (Мошоринська ЗОШ І-ІІІ ступенів) 14 червня 2017 року здійснили екскурсію у м. Кропивницький. Дітлахи відвідали Дендропарк – пам’ятку садово-паркового мистецтва. Це визначний та цінний зразок паркового будівництва нашої області з зеленою зоною та атракціонами. Вихованці побачили чудові зелені насадження, квіти та отримали масу задоволень від дитячих атракціонів.

З гарним настроєм та новими враженнями діти поверталися додому.

13 червня 2017 року

Знайомство з природою рідного краю

Учні Казарнянської ЗОШ І-ІІ ступенів відвідали краєзнавчий музей у Кропивницькому.

Приємно вразив дітей оновлений природничий зал музею: водопад, панорами з динозаврами та експозиції з тваринами і птахами нашого краю, які немов живі спостерігають за відвідувачами.

Протягом всієї екскурсії лунали звуки живої природи.

Підсумком цієї цікавої та пізнавальної подорожі стало фото на згадку.

13 червня 2017 року

Вивчаємо історію рідного краю

Вихованці пришкільного табору з денним перебуванням дітей «Мрія» при Петрівському НВК відвідали музей історії локомотивного депо Знам’янка. Цікаву і змістовну екскурсію провів В.Моліс. Діти дізналися, що музей відкрито 9 червня 1983 року Іваном Ткаченком. Спочатку в ньому було всього 800 експонатів.

Перегляд експозицій музею дав можливість учням дізнатися про залізничну справу від її витоків до сьогодення.

Учні мали змогу побачити нагороди і подяки видатних працівників депо, їхні фотографії, фотоальбоми історії депо від 1873 року до сьогодення, світлини досягнень художньої самодіяльності та спортивних команд депо, міжнародних контактів, макети депо та залізничної техніки.

Діти з цікавістю розглядали робочі інструменти залізничників кінця ХІХ-початку ХХ століть: чотириметрові кочерги і лопати до котла паровоза, механічні ключі та слюсарні інструменти, гасові й карбідні ліхтарі різних типів і країн.

На стендах і у вітринах до уваги відвідувачів були представлені особисті речі та нагороди залізничників – учасників війни та воїнів-визволителів Знам’янки, їхні фото, світлини бойових прапорів частин, картосхеми боїв за визволення населеного пункту і бойових шляхів частин, які визволяли місто.

Низка світлин ілюструє трудовий подвиг залізничників, які відбудовували депо, станцію і місто після воєнного лихоліття.

Серія вітрин розповідає про талановитих людей колективу депо: відзначених нагородами спортсменів депо, футбольну команду «Локомотив», яка веде свою історію від 1920-х років, про художню самодіяльність підприємства, театральні колективи. Особливо пишається депо народним аматорським хором «Джерело». У вітринах представлені нагороди, вимпели, медалі, завойовані спортсменами, артистами, музикантами локомотивного депо.

16 березня 2017 року

 

Відбувся семінар з військово-патріотичного виховання

На базі Богданівської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені І.Г.Ткаченка, опорного закладу з військово-патріотичного виховання учнівської молоді відбувся районний семінар для заступників директорів з виховної роботи  загальноосвітніх навчальних закладів з теми «Військово-патріотичне виховання учнівської молоді».

Семінар-практикум проводився з метою активізації роботи в напрямку військово-патріотичного виховання учнівської молоді та ознайомлення з досвідом роботи опорного навчального закладу з вищезазначеного напрямку. Обрано цікаву форму проведення заходу – спільна робота учнівського та педагогічного колективів. До роботи семінару було залучено 12 педагогів, представників загальноосвітніх навчальних закладів, та 18 учнів, представників районного парламенту дітей.

Зі словами привітання, означення місця та ролі навчального закладу в формуванні нового українця, що діє на основі національних та європейських цінностей, побажання приємної творчої зустрічі звернувся  до представників району С.Бойчук, директор Богданівської ЗШ І-ІІІ ступенів
№ 1 імені І.Г.Ткаченка.

Військово-патріотичне виховання – цілеспрямований, організований процес, завдання якого визначила школа: вивчити героїчну історію українського народу, його духовну спадщину, культуру, національні традиції, символи, звичаї та побут українців; вивчити учням основ державної незалежності та суверенітету, роль і місце Збройних Сил України, значення військової служби та військового обов’язку; організувати військово-шефську роботу, надавати допомогу ветеранам війни. Військово-патріотичне виховання у Богданівській загальноосвітній школі здійснюється на всіх етапах навчання, забезпечується всебічний розвиток, гармонійність і цілісність особистості, розвиток її здібностей та обдарованість, збагачення на цій основі інтелектуального потенціалу народу, його духовності і культури, виховання громадянина України, здатного до самостійного мислення, суспільного вибору і діяльності, спрямованої на процвітання України.

До уваги учасників семінару були запропоновані різні заходи.

Під час проведення виховного заходу «Герої не вмирають» педагог-організатор Н.Гречук провела презентацією матеріалів про героїчні подвиги односельців-учасників АТО. Насичений, цікавий за змістом захід та оригінальний пісенний супровід шкільної вокальної групи (керівник –Н.Тарасюк) зворушив душу кожного присутнього. Щирі слова подяки за належне патріотичне виховання молоді пролунали від гостей.

Учасників семінару ознайомили з матеріалами, зібраними в куточку бойової слави, який присвячений загиблим та учасникам АТО. Педагогам та учням було запропоновано спільними зусиллями сплести маскувальну сітку, яку згодом передадуть на передову, і таким чином підтримати бойовий дух наших військових.

У ході проведення заходів семінару відбувся перегляд елементів уроку «Захист Вітчизни» щодо військової підготовки учнів 11-го класу. Фізична підготовка, виконання команд та чіткість дій учнів, як хлопців так і дівчат, викликала у присутніх захват та гордість за підростаюче покоління.

Активністю відзначилися і представники районного парламенту дітей, які брали активну участь у тренінгових вправах «Я — лідер».

Учасники заходу відзначили цікавість, насиченість та змістовність семінару. Висловили слова вдячності та побажання творчих успіхів  педагогічному та учнівському колективам Богданівської ЗШ І-ІІІ ступенів № 1 імені І.Г.Ткаченка.

 

 

22 лютого 2017 року

Першочергове завдання влади

22 лютого голова Знам’янської райдержадміністрації Олександр Лукашов, голова районної ради Сергій Макаренко та помічник народного депутата Андрій Іщенко вручили керівникам навчальних закладів оргтехніку та побутову техніку для шкільних їдалень, придбані за рахунок коштів соціально-економічного розвитку на загальну суму 229,7 тис.грн.

Олександр Сергійович підкреслив, що сьогоднішня подія є яскравим свідченням активній підтримці органами місцевої влади розвитку освіти у селах. Покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів створює рівні умови доступу до якісної освіти.

 

17 лютого 2017 року

 

Доторкнулися до таємничого світу природничих наук

 

Учні району стали слухачами відкритого лекторію Національного центру «Мала Академія наук України».

17 лютого 2017 року  на базі навчально – виховного комплексу  «Знам’янська  загальноосвітня школа №3 — гімназія» відбулося засідання Відкритого лекторію в рамках проекту » Всеукраїнська мобільна студія науки та техніки». 75 учнів  та 17 наукових керівників долучилися до  таємничого світу природничих наук.

Інтерактивну лекцію з демонстрацією експериментів «Як змінюють світ сучасні матеріали та технології» провів декан інженерно – фізичного факультету політехнічного інституту імені І.Сікорського, доктор технічних наук, П.Лобода.

Про фізику унікальних властивостей наносвіту  розповів професор, завідувач кафедри металознавства та термічної обробки інженерного фізичного факультету КПІ, Я. Зауличний.

Демонстрації з тем «Харчова експертиза та якість води» та » Вміст вітамінів у соках» провів молодший науковий співробітник відділу створення навчально –тематичних систем знань  Національного  центру  «Мала Академія наук України» Є. Шаповалов.

Учні району мали змогу збагатити свої знання з природничих наук  та зрозуміти: майбутнє — за висококваліфікованими фахівцями своєї справи.

 

 

15 лютого 2017 року

 

28 років тому, 15 лютого 1989 року, остання колона радянських військ була виведена з Афганістану. З цієї нагоди щороку 15 лютого ми вшановуємо учасників бойових дій, живих , та тих, хто не повернувся з Афганістану за 9 років – 3340 днів – з тієї кровопролитної війни.   Адже вона забрала  життя понад 15 тисяч осіб, з них – 3360 українців. ! життя щодня. Чи не за дорога ціна, щоб забути про це.

15 лютого гуртківці Знам’янського районного центру дитячої та юнацької творчості теж вшанували пам’ять учасників тих далеких років. Вихованці гуртків «Бісероплетіння», «Умілі руки», «Ляльковий театр», хореографічного колективу «Едельвейс» (керівники Марковська Т.М., Руда О.В., Ігнатьєва Т.І.), що працюють на базі Суботцівської ЗШ провели захід-зустріч «Серця, обпалені війною», де ще раз нагадали учасникам заходу про ті події і земляків, чиї долі пов’язані з ними.

А вихованці гуртків «КВН», «Євроклуб» та хореографічного колективу «Каприз» (керівники Благодатний І.В., Зарецька А.В. та Шкафер О.Ю.) підготували для воїнів-афганців, що проживають в Дмитрівці, захід-відеоальманах  «Афганський фотоальбом». Поряд з кадрами відеохроніки для учасників заходу звучали вірші та пісні про Афганістан. 

 

 

 

 

У селі Цибулеве 05 листопада 2016 року відбувся розіграш Кубка закриття футбольного сезону у Знам’янському районі серед аматорських команд.

У  змаганнях взяли участь команди «Буревісник» (Богданівка), «Колос» (Дмитрівка), «Хлібодар» (Суботці), «Темп» (Єградківка) та «Нива» (Цибулеве).

У матчі за третє місце «Колос» здолав «Темп» лише у серії післяматчевих пенальті. Голкіпер «Колосу» Олександр Сандуленко парирував всі три пенальті.

У фіналі богданівський «Буревісник» переміг «Ниву» (2:0) і став володарем Кубка закриття.

Учасники висловили подяку за організацію свята футболу місцевій футбольній команді.

 

 

 

З метою належного відзначення Дня визволення України від фашистських загарбників, мужності та героїзму переможців нацизму у Другій Світовій війн, вшанування пам’яті жертв Другої Світової війни, посилення державної підтримки ветеранів війни,учасників українського визвольного руху цього періоду, а також виховання у молоді почуття патріотизму, національної гідності до захисту своєї держави, шанобливого ставлення до старшого покоління, в загальноосвітніх навчальних закладах району 27-28  жовтня 2016 року проведено:

тематичні загальношкільні лінійки «Подвигу жити в віках»,»Ми   пам’ятаємо»;

покладання квітів до військових захоронень учасників Другої Світової війни;

учнівські диспути «Внесок України у боротьбу проти нацизму»; «Україна у Другій Світовій війні»(10-11 класи), «Головні події Другої Світової війни»;»Слава і біль України»;    

години спілкування «Друга Світова війна», «Суд людської пам’яті»; «Остарбайтери»;  

тематичні зустрічі двох поколінь: дітей війни та учасників АТО  «Одна родина у двох війнах»;

акції «Турбота», «Милосердя», «З добром до людей», «Привітай ветерана»;

літературно-музичну  композицію «Через війну вели усі дороги»;

перегляди художніх та документальних фільмів, присвячених Другій Світовій війні;

упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховань захисників Вітчизни та Жертв нацизму. 

До проведення тематичних заходів запрошено ветеранів Другої Світової війни та учасників антитерористичної операції.

Під час проведення тематичних заходів активізували  роботу 12 шкільних музейних кімнат. Учнями-екскурсоводами  проведено  тематичні екскурсії «Наш край в роки Другої Світової війни».

Забезпечено проведення заходів обласної акції «Зірка пам’яті». 386 волонтерів (36 волонтерських загонів) надають посильну шефську допомогу 77 опікуваному ветерану Другої Світової  війни та ветеранам праці.

Оформлено  книжкові виставки, тематичні викладки історичної літератури  у бібліотеках та музейних кімнатах навчальних закладів.

 

 

НОВИНИ СПОРТИВНОЇ ШКОЛИ

Легка атлетика.

На стадіоні м.Знам’янки відбулися змагання з легкої атлетики серед відділень районної ДЮСШ в залік Спартакіади 2016 р.

Подаємо результати за видами:

молодша вікова група – біг 60 м серед юнаків І місце Анатолій Красноумов (Володимирівка), серед дівчат – Христина Орищенко (Дмитрівка);

400 м юнаки – Віктор Новіков (Володимирівка),

дівчата — Христина Орищенко (Дмитрівка);

стрибки у довжину, юнаки – Анатолій Красноумов,

дівчата – Світлана Кобилинська (Дмитрівка).

Серед спортсменів старшої вікової групи маємо такі результати: 100 м юнаки – Максим Суховий (Дмитрівка), дівчата – Руслана Велика (Володимирівка);

400 м юнаки – Богдан Конюх (Дмитрівка), дівчата — Руслана Велика;

стрибки у довжину юнаки — Владислав Чечин (Володимирівка), серед дівчат Олеся Крамаренко (Дмитрівка);

біг 800 м дівчата – Карина Гал (Володимирівка); 1500 м юнаки – Володимир Коляда (Трепівка);

естафета 4×100 м серед юнаків — Дмитрівське відділення, серед дівчат – Володимирівське відділення.

Привітав юних спортсменів та вручив їм нагороди директор районної спортивної школи С.Костовський. Готували легкоатлетів до змагань тренери-викладачі районної ДЮСШ В.Воровський (Володимирівка), В.Солдатенко (Дмитрівка) та В.Бондар (Трепівка).

Міні футбол.

Першість районної спортивної школи з футзалу серед відділень ДЮСШ відбулася у спортзалі м.Знам’янка. Переможцями на цьому турнірі стали футболісти Богданівського відділення №2 (тренер Є.Бандурка), на другому місці Богданівка №1 (О.Довженко), третіми стали вихованці С.Жугана з Цибулевого, четвертими – футболісти Дмитрівки (В.Дьячков). Кращим гравцем на турнірі визнано Назара Білоголового (Богданівка №2).

 

 

 

 

Свято-подорож Країною гуртків

Доброю традицією стало проведення в перші дні літа щорічного свята для вихованців гуртків Знам’янського районного позашкільного навчального закладу. У цьому році воно відбулося 2 червня на базі Дмитрівського СБК під назвою «Подорож по Країні гуртків». Загальноосвітні навчальні заклади представили досягнення вихованців гуртків районного центру дитячої та юнацької творчості.

Привітали учасників свята заступник голови районної ради Д.Молодченко та начальник відділу освіти райдержадміністрації В.Сидоренко, які зазначили, що втілювати в життя завдання позашкільної освіти покликані найкращі кадри з унікальними здібностями, високими моральними якостями. Кожен педагог-позашкільник – це неповторна особистість, яка має особливий талант, що заохочує дітей до навчання і творчості, здійснює виховання засобами театрального мистецтва.

Фойє будинку культури перетворилося на своєрідну галерею виробів, фоторобіт, малюнків вихованців гуртків декоративно-прикладного напрямку. На дві години усі присутні на святі відправилися у подорож по чарівній Країні гуртків. Веселі персонажі Оля, Яло та Мобік провели присутніх всіма вокальними та хореографічними стежками. Різноманіття музики, пісень та танців надавало гостям свята гарного настрою.

Директор районного позашкільного закладу В.Калініна відзначила кращих керівників гуртків та їх вихованців за підсумками 2015-2016 навчального року. Словами подяки та найкращими побажаннями закінчилося свято-подорож Країною гуртків: «Нехай життя буде наповнене любов’ю вихованців та повагою їхніх батьків, підтримкою колег, теплотою рідних і близьких. Невичерпна енергія, оптимізм і вміння реалізувати задумане допоможуть Вам вирішувати найскладніші завдання, а всі ваші педагогічні ініціативи увінчаються успіхом».