Засідання районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Сьогодні у районній державній адміністрації керівник апарату районної державної адміністрації Олена Слюсаренко провела засідання  районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Знам’янській районній державній адміністрації.

Під час засідання розглянуте   питання:  Про заходи з профілактики сказу тварин і контролю за утриманням домашніх тварин та регулюванню чисельності безпритульних тварин.

По даному питанню слухали доповідь заступника голови районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, начальника Знам’янського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області Сіленка О.А., який зазначив, що  минулий рік по захворюваності, в області та в районі був найбільш рекордним. В Кіровоградській області було зареєстровано 153 випадків та оголошено 112 неблагополучних пунктів по сказу, в Знам’янському районі , було 15 випадків сказу.

До комплексу питань щодо стабілізації епізоотичної ситуації зі сказу тварин в тому числі належить питання регуляції чисельності безпритульних тварин в населених пунктах нашого району. Згідно статистичних даних питома вага випадків сказу по району, на які захворіли безпритульні тварини (собаки, коти) становить 27%.                                                

На території району за останні роки значно збільшилась кількість безпритульних тварин, які можуть безпосередньо контактувати як з дикими тваринами, а це червоні лисиці основний резервуар збудника, а також між собою, тим самим поширюючи сказ.

На даний час в районі не зареєстровано жодного муніципального притулку для безпритульних тварин, робота по регулюванню чисельності таких тварин триває.

Спеціалістами  Знам’янської районної державної лікарні ветеринарної медицини   з початку 2019 року  щеплено проти сказу 3036 собак та 1902 коти.

Проводилась інформаційно — розяснювальна  робота серед населення з питань гуманного поводження з тваринами, профілактики та боротьби зі сказом.  Розповсюджено  1300 інформаційних листівок.

 За результатами розгляду даного питання головою та членами комісії прийняті компетентні та виважені рішення, спрямовані  на профілактику сказу тварин і контролю за утриманням домашніх тварин та врегулювання чисельності безпритульних тварин.

Прочитано 52 раз

cropped-logo_
Центр-укр портал
cz
kmu
1545
Тарифна децентралізація1
president
258691
pfu
БУДИНОК_ЮСТИЦІЇ_
logo_527
nazk_logo2
amc
mou
com
banner(160x236)meet_your_child
dpa
dpss
us
tel
vr
budget
thsh