Засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

12 лютого 2020 року

12 лютого  2020 року під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олени Грінчак відбулося засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

Впродовж 2020 року районною робочою групою здійснено 3 виїзди (17 січня, 27 січня, 5 лютого) на територію 7 сільських рад. У ході роботи обстежено: 8 автозаправних станцій (роздрібна торгівля паливними матеріалами, з них 3 — не працюють) та 1 газозаправний пункт. Нелегальних об’єктів продажу пального на території району не виявлено; 29 магазинів (роздрібна торгівля продуктами харчування) щодо стану оформлення трудових відносин з найманими працівниками та рівня заробітної плати;

Наймані працівники обстежених закладів отримують заробітну плату в межах чинного законодавства. Фактів не виплати заробітної плати не встановлено. Під час обстеження робочою групою

05 лютого 2020 року на території Мошоринської сільської ради виявлено 1 нелегальне робоче місце, про що проінформовано Управління Держпраці в Кіровоградській області.

Під час рейдів активно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед роботодавців щодо відповідальності за нелегальну зайнятість, необхідності виплати офіційної заробітної плати та сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Роздано пам’ятки щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин шляхом безпосередніх візитів до 49 суб’єктів господарювання.

За наслідками обговорення прийнято ряд рішень, доручень та взято під контроль стан дотримання чинного законодавства з питань праці на підприємствах району.

безоплтана правова