Засідання за «круглим столом» на тему: «Як проблема безпритульних тварин вирішується у Знам’янському районі»

У рамках виконання орієнтовного плану проведення консультацій з громадськістю 21 вересня 2018 року відбулося засідання за «круглим столом» на тему: «Як проблема безпритульних тварин вирішується у Знам’янському районі». Начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства райдержадміністрації Бабіч Т.М. розповіла про дію районної Програми регулювання чисельності безпритульних тварин на території  Знам’янського району на 2016 — 2020 роки, необхідність розроблення якої була викликана неврегульованістю поводження з тваринами, що в свою чергу призводить до поширення інфекційних та паразитарних хвороб серед людей, джерелом збудників яких є тварини (собаки), погіршення санітарно-епідеміологічного стану, якості життя людей, загибелі тварин та жорстокого поводження з ними.

Також, Тетяна Миколаївна нагадала  4 серпня 2017 року  в Україні набув чинності закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами. Законом передбачено досить високі штрафи – від 3500 до 8500 грн та навіть позбавлення волі до 8 років за особливу жорстокість.

Відповідно до прийнятого закону, жорстоке поводження визначається як «знущання над тваринами, в тому числі бездомними, що спричинило муки, що завдало їм фізичні страждання, тілесні ушкодження, каліцтва або призвело до загибелі». Також мова йде про нацьковування тварин одна на одну і на інших тварин, залишення домашніх і сільськогосподарських тварин напризволяще, в тому числі порушення правил утримання тварин.

я маю право
держслужба