ЗМІНИ
до
Переліку професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

 

Мінсоцполітики наказом від 13 травня 2017 року № 782 внесло зміни до Переліку професій, спеціальностей, напрямів підготовки та підвищення кваліфікації, для навчання за якими може бути виданий ваучер.

До Переліку вводяться нові спеціальності, а назви деяких спеціальностей змінені. Так, зокрема, замість  «медична та психологічна реабілітація» вводиться спеціальність «медична психологія», а замість «фізична реабілітація» вводиться спеціальність «фізична терапія, ерготерапія».

Зазначений наказ опублікований в Офіційному віснику України від 30.06.2017 року № 51.

Нагадаємо, що згідно Закону про зайнятість населення право на одноразове отримання ваучера мають особи у віці старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення пенсійного віку; особи, звільнені з військової служби (в деяких випадках); у тому числі звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО, з числа інвалідів; а також внутрішньо переміщені особи працездатного віку за відсутності підходящої роботи.

Оплата навчання за ваучером здійснюється з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в межах видатків, передбачених його бюджетом на відповідний рік.

Вартість ваучера встановлюється в межах вартості навчання, але не може перевищувати десятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на момент прийняття рішення щодо видачі ваучера особі. У разі, якщо вартість навчання перевищує максимальну вартість ваучера, особа або роботодавець можуть здійснити оплату різниці вартості навчання в навчальному закладі.

Порядок видачі ваучерів затверджений постановою Кабміну від 20 березня 2013 року № 207.

2013 року № 207.