Знам’янський район долучився до Всесвітньої кампанії «16 днів проти насильства» в Україні

26 листопада 2020 року

25 листопада 2020 року стартувала акція «16 днів проти насильства».

В рамках проведення в Кіровоградській області Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» департаментом соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації організовано обласний дитячий конкурс малюнків «Без насильства світ стане кольоровим».

Знам’янський район долучився до проведення Всеукраїнської інформаційної кампанії «16 днів проти насильства» та проведено конкурс дитячих малюнків на теми:

“Щасливий той, хто щасливий у себе вдома”;

“Батьківський руки мають обіймати”;

“Татусева донька”;

“Сім’я – це простір без насильства”;

“Я — за дитинство без насильства”.

Відповідно до умов конкурсу роботи надавалися за двома віковими категоріям: діти від 7 до 12 років та від 13 до 18 років. Участь у конкурсі прийняли всі бажаючі.

Надійшло більше 45 дитячих робіт з усього району.

Найкращі роботи направлено виставку малюнків, яка розміщена в приміщенні обласної державної адміністрації, яка проходитиме з 25 листопада до 10 грудня 2020 року.

Основна мета конкурсу — це привернення уваги суспільства до прав дитини, виховання толерантної ненасильницької поведінки у дітей дошкільного та шкільного віку, популяризація загальнолюдських цінностей, виховання високих моральних якостей та відповідального ставлення до оточення, розвиток творчого потенціалу дітей. На виставці представлено найкращі малюнки дітей регіону, хоча відбирати їх було дуже і дуже не легко. Якщо говорити мовою малюнків, то діти мріють, щоб люди любили, дбали і не кривдили один одного. Їхній світ – це світ без насильства, сповнений тепла, позитиву, справжніх почуттів, і завдання дорослих – реалізувати дитячі мрії.

Держава здійснює захист дитини від усіх форм домашнього насильства та інших проявів жорстокого поводження з нею. А обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини (стаття 150 Сімейного кодексу України): виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї і родини, свого народу, своєї Батьківщини; піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток; забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя; поважати дитину; забороняються будь-які види експлуатації дітей; забороняються фізичні покарання дитини батьками чи іншими особами, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

безоплтана правова